J. Miltinio vid mokyklos dešimtokai pristato parkų emblemas 2008 m.
Parašyta medinis 18.12.2008 07:03:13

Projektinis darbas J. Miltinio vid mokyklos dešimtokai pristato Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų emblemas
Išplėstos naujienos

Lietuvos mokinių kūrybinių dirbtuvių „Tradicijų krivūlė“ konkursas

(laikraščio “Žaliasis pasaulis” skelbtas konkursas)

Projektas „Jei galiu aš – gali ir tu“

Panevėžio miesto J. .Miltinio vidurinėje mokykloje 2004 metais įsikūrė mokinių kūrybinė dirbtuvė „Avilys“. Mokiniai kuria ir gamina iš medienos ir antrinių žaliavų dirbinius, dalyvauja ir patys rengia įvairias parodas-konkursus, kūrybines stovyklas.

Šiais mokslo metais vykdome tęstinį socializacijos projektą „Jei galiu aš – gali ir tu“, kurį dalinai remia miesto savivaldybė, švietimo skyrius, mokinių tėvai, VĮ Panevėžio miškų urėdija, bankas „Kredito unijos“.

Projektas  suskirstytas į 6 etapus. Etapai išdėstyti taip, kad per visus mokslo metus moksleiviai galėtų dirbti mokyklos kūrybinėje dirbtuvėje, stovyklose. Mokiniams plati saviraiškos galimybė turistiniuose žygiuose, išvykose. Projekte svarbią vietą užima gamtosauginė veikla, muziejų lankymas, šalies kultūros, gamtos, istorijos pažinimas. Mokiniai vyksta į turistinius pažintinius žygius dviračiais po Lietuvą, dalyvauja ir patys rengia gamtosaugines akcijas. Sodina medelius, tvarko poilsiavietes. Kasmet mokiniai vyksta į kūrybines stovyklas prie jūros. Trečius metus į  projektinę veiklą įsitraukė ir Panevėžio „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos mokiniai.

Gamindami įvairius dirbinius mokiniai įsisavina medienos apdirbimo operacijas, įgyja ekologinių žinių. Mokiniai savo pagamintais dirbiniais puošia buitį, rengia įvairias parodas. Savo darbus parduoda kasmetinėse Kaziuko mugėse, kurios rengiamos mokykloje. Mokiniams suteikiama galimybė ne tik patiems džiaugtis savo pagamintais dirbiniais, bet ir pradžiuginti artimuosius bei draugus. Apie mūsų veiklą rašo miesto dienraščiai.

Projekto metu mokiniai susipažino su Lietuvos regioniniais ir nacionaliniais parkais, domėjosi parkų istorija, gamtos paminklais, ekologine, geografine padėtimi.   Kiekvienas mokinys pasirinktinai darė įvairių Lietuvos parkų emblemas. Padarytus 25 kūrybinius darbus pristatė mokyklose. Mokiniai savo kūrybiniuose darbbuose įamžino beveik  visų Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų emblemas.

Apie savo veiklą rašome internetiniame puslapyje adresu: http://www.dirbtuve.vhost.lt/    

J. Miltinio vid mokyklos dešimtokai pristato parkų emblemas

Martynas Meckevičius, Tadas Kaminskas, Gytis Dauparas, Tomas Karosas, Ignas Končius

Martynas Norvaišas, Matas Kosmauskas, Žigimantas Kliučininkas, Darius Šidlauskas

Skirmantas  Meištas, Justinas Lapė, Anupras Jucius, Paulius Kruopis, Tomas Kvietkauskas,

Tomas Razbadauskas, Ignas Talžūnas, Giedrius Poteliūnas, Mindaugas Ruzas, Mantas Tamošiūnas.

“

          

„Saulėtekio“ vid. mokyklos mokinys Martynas Jankauskas pasakoja apie Aukštaitijos nacionalinį parką, demonstruoja parko emblemos darymo eigą. Šis mokinio darbas dalyvavo laikraščio „Žaliasis pasaulis „ paskelbtame Lietuvos mokinių kūrybinių dirbtuvių  konkurse „Tradicijų krivulė (tapo laureatu kūrybinė dirbtuvė „Avilys“ gavo padėkos raštą).

„Saulėtekio“ vid. Mokyklos 9 kl.  mokiniai projekto pristatymo metu.

Iš kairės sėdi: V. Šimoliūnas, M. Jankauskas, E. Vengris, V. Šulinis,

Stovi: M. Tamošiūnas, L. Matulevičius, Ž. Mikulėnas, a. Riuminas, T. Kuprinskas.