Kūrybinė stovykla Karklėje 2002
Parašyta medinis 02.10.2008 06:02:24

KŪRYBINĖ-EKOLOGINĖ STOVYKLA KARKLĖJE (KLAIPĖDOS RAJ.), 2002 M.

"Ką akys pamatė, tą rankos padarė"
Išplėstos naujienos
karklė 2002
KŪRYBINĖ-EKOLOGINĖ STOVYKLA KARKLĖJE (KLAIPĖDOS RAJ.), 2002 M.

"Ką akys pamatė, tą rankos padarė"

Karklė 2002

Stovyklos tikslai:Stovyklos uždaviniai:Darbo temos:


Numatomi veiklos rezultatai:

Dalyvaujantys projekte mokiniai išvengs neigiamos socialinės aplinkos poveikio, turės galimybę išreikšti save įvairioje veikloje (parodose, stovyklose, išvykose, praktiniuose užsiėmimuose). Susidomėję staliaus amatu, miškininko profesija, lietuvių liaudies meno dirbiniais, mokiniai bus mokomi puoselėti tautos, mokyklos tradicijas, tinkamai elgtis gamtoje, kūrybingai dirbti ir ilsėtis. Savo pavyzdine veikla įtrauks į mūsų veiklą ir kitus moksleivius.

Karklė 2002 Karklė 2002

Kūrybinės stovyklos praktinių darbų technologijos:

Atostogas gamtoje galima praleisti įvairiai: žaisti kamuoliu, važinėti dviračiu, maudytis. Galima ir gražių darbelių iš gamtinės medžiagos pasidaryti. Reikia tik pastabumo, kūrybiškumo ir kruopštumo.
Idėją kūrybingai praleisti vasaros atostogas sėkmingai realizavome jaunieji meistreliai ir jaunieji miškininkai.susibūrę kartu, kur sukūrėme daug gražių darbelių.
Norėdami pradėti kurti darbelius, turime prisirinkti daug įvairios gamtinės medžiagos iš miškų, laukų, pajūrio. Čia galima rasti bangų nuglūdintų akmenėlių, šakų, gintarėlių, kriauklyčių ir t.t. Kartais atrodo visiškai nereikšminga šakelė gali praversti kuriant vienokį ar kitokį dirbinį.
Jeigu sugalvojote daryti namelį ar malūną (t.y.stačiakampį dirbinį), jums reikia prisirinkti plokščių akmenėlių. Gražiau dirbinys atrodys, jeigu prisirinksite vienodo dydžio akmenėlių.
Popieriaus lape suprojektuokite savo dirbinį iš visų keturių pusių. Po to iš 7-10 mm. storio faneros (tinka ir medžio drožlių plokštė, atspari drėgmei) išpjaukite visas keturias namelio sienas. Pieštuku pažymėkite langus ir duris, rėmus apklijuokite pagaliukais ar medžio, nendrių stiebais. Išpjovę iš faneros namelio sienas, neskubėkite sujungti medsriegiais, nes bus sunku priklijuoti akmenėlius. Prieš pradedant klijuoti akmenėlius, reikia nugruntuoti fanerą. Gruntuoti reikia statybiniu giluminiu gruntu arba nutepti klijais "lipalas". Kai gruntas išdžiūsta, galima tepti klijus(klijus tepame 5-10 mm. storio sluoksniu. Geriausiai tinka klijai, skirti keramikinėms plytelėms klijuoti. Klijų sluoksnio storis priklauso nuo akmenėlių dydžio. Akmenėliai neturi liesti pagrindo.Juos dedame ant klijų ir įspaudžiame. Ištepus klijais "lipalas" ir pabarsčius smėliu, pavaizduosime langą. Kai pabaigėte klijuoti akmenėlius, padėkite namelio šoną į saugią vietą ir vieną parą leiskite stingti. Toliau imame klijuoti kitą namelio šoną.Taip suklijuojame visus namelio šonus. Tose vietose, kur medsraigčiais jungsite namelio šonus , klijų netepkite, užtepsite vėliau. Kai visos keturios namelio sienos sustings, galite pradėti statyti namą. Namelio sienų sukibimo vietas patepame klijais ir sutvirtiname medsraigčiais.Kad nesimatytų jungimo vietos, jas apklijuojame akmenėliais. Štai ir stovi jūsų akmeninis namelis, tik be stogo. Stogą galite uždengti nendrėmis, šiaudais ar uždėti kartoną ir apklijuoti jį kankorėžių lukštais.Šiuo būdu padarytus darbus matote nuotraukose.

Karklė 2002                Karklė 2002

Norint padaryti pilį, švyturį ar kitokios formos kompozicijas, reikia naudoti smulkų metalinį statybinį tinklelį. Jį naudosime kompozicijos formai padaryti. Padarius norimą daikto formą, tinklelis ištepamas klijais, kurie skirti keramikinėms plytelėms klijuoti ir paliekamas parai džiūti (į karkaso vidų galima įdėti kartono, kuris neleis klijams nubėgti į karkaso vidų, bus lengviau apklijuoti karkasą). Kai karkasas sustingsta, horizontalioje padėtyje vėl tepame tais pačiais klijais ir įspaudžiame akmenėlius. Šis darbas yra sudėtingesnis, nes reikalauja daugiau laiko ir kantrybės. Mes negalime keisti karkaso padėties, kol akmenėliai nėra gerai prisiklijavę. Tai trunka 6-8 val.priklausomai nuo oro sąlygų. Kai akmenėliai gerai prilimpa prie karkaso, jau galime pasukti dirbinį ir klijuoti toliau. Taip užbaigti dirbinį pavyksta per 3-4 apsisukimus. Kai visas dirbinys sustingęs, galima jį pastatyti ant tvirto pagrindo.

Karklė 2002                Karklė 2002

Grąžų ir funkcionalų dirbinį galima padaryti naudojant seną molinį vazonėlį. Tam reikia vazonėlio šonus ištepti klijais ir apklijuoti įvairiomis gamtinėmis medžiagomis: akmenėliais, gintarėliais, kriauklytėmis ir t.t. Raštą ir spalvas galite rinkti pagal savo vaizduotę ir sugebėjimus. Galima panaudoti ir sudužusį vazonėlį. Reikia nulyginti aštrius vazonėlio kraštus. (galima lyginti elektriniu galąstuvu arba nupjauti metalo pjūkleliu). Kada vazonėlio kraštus nulyginame, jį priklijuojame prie dekoratyvinės lentelės, cementinių klijų pagalba. Kokias gamtines medžiagas jūs pasirinksite apklijuoti vazonėlį, priklausys nuo jūsų.

Karklė 2002                Karklė 2002

Kitas būdas pasigaminti tvirtovę ar namelį yra karštų klijų naudojimas. Reikalinga turėti elektrinį įtaisą karštiems klijams klijuoti ("pistoletu") ir klijų širdelių. Klijuojamas paviršius turi būti sausas.
Paimame tvirtą pagrindą ant kurio stovės dirbinys. Nusibraižome tvirtovės pamatus ant pagrindo. Pirmai eilei klijuoti imame stambesnius akmenėlius ir kiekvieną iš jų patepę klijais klijuojame ant pagrindo. Antra ir kitos eilės suklijuojamos tarpusavyje. Klijus reikia naudoti taupiai, nes kiekvienas nubėgęs klijų lašas bus matomas ant dirbinio.
Šis klijavimo būdas geras tuo, kad suklijuoti akmenėliai sustingsta akimirksniu. Tad ir darbas atliekamas kur kas greičiau nei dirbant klijais skirtais keramikinėms plytelėms klijuoti. Trūkumas, kad šis klijavimo būdas yra brangokas, dirbinys nėra toks patvarus smūgiams, drėgmei. Šiais klijais galime jungti įvairias medines detales, klijuoti namelių stogus, atlikti visą reikalingą apdailą dirbiniui.

Karklė 2002                Karklė 2002

Įdomius ir originalius darbelius galima padaryti iš nugludintų medžio šakų. Šis darbas reikalauja pastabumo, erdvinio mąstymo, kūrybiškumo. Kompoziciją galima sukurti iš vienos arba keliolikos medžio gabalėlių. Medžio gabalėliai jungiami įvairiais būdais: smulkios detalės klijuojamos įvairiais medžiui skirtais klijais, o masyvesnės - medsriegiais ar vinimis. Jūsų padarytas dirbinys bus originalus tuo, kad kito tokio pat sukurti neįmanoma.

Karklė 2002                Karklė 2002

Karklė 2002            Karklė 2002            Karklė 2002

Norint pasigaminti paveikslą reikės 4-6 mm. storio faneros. Paveikslo fonui pavaizduoti fanera ištepama klijais "lipalas" ir ant neišdžiuvusių klijų užpilami smulkūs, sausi akmenėliai arba smėlis. Ant išdžiuvusių akmenėlių, karštų klijų pagalba, galime klijuoti įvairias gamtines medžiagas t.y. kurti paveikslą. Jeigu norime paveiksle pavaizduoti pvz. jūros bangas arba kalnus t.y. gauti reljefą, reikia smėlį arba akmenėlius klijuoti keliais sluoksniais. Tokiu būdu ant išdžiuvusio smėlio arba akmenėlių tepamas naujas sluoksnis klijų ir barstomas smėlis arba akmenėliai. Kuo daugiau sluoksnių bus suklijuota, tuo ryškesnis bus reljefas.
Kitas būdas kurti paveikslą yra ant 4-6 mm. faneros lapo pieštuku nusipiešti paveikslą ir tik po to jį apklijuoti gamtinėmis medžiagomis. Šiam darbui atlikti reikia didelio atidumo, kruopštumo. Kiekvienas ne vietoje padėtas akmenėlis ar gintarėlis bus matomas.

Karklė 2002                Karklė 2002

Prisirinkę įvairių gamtinių medžiagų paveikslus galite kurti ir namuose. Tam tinka įvairios varpos, smilgos, virvagaliai, medžio žievė ir t.t. viskas priklausys nuo jūsų fantazijos. Įvairių detalių suklijavimui naudojami plastmasiniai klijai.