Pažintinė išvyka dviračiais po Panevėžio rajoną 2008 m.
Parašyta medinis 14.06.2008 15:06:00

Pažintinė išvyka dviračiais po Panevėžio rajoną 2008 m.
Išplėstos naujienos
2008 05 23 dieną Juozo Miltinio ir „Saulėtekio“ vid. mokyklos mokiniai
išvyko į kūrybinį – ekologinį žygį dviračiais po Panevėžio rajoną.
VĮ Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai miško apsaugos inžinierius Andrius Ropė, miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas aprūpino mokinius reikalingomis priemonėms darbui miške. Dėkojame Jums.


Pažintinė išvyka dviračiais po Panevėžio rajoną.
Išvykos maršrutas: Panevėžys (J. Miltinio vid. mokykla) – „ Saulėtekio „ vid. mokykla – VĮ Panevėžio miškų urėdija - Berčiūnai - Naujamiestis – Nuotekų valymo įrengimai – Panevėžys.Aplankysime:

 • Berčiūnų gyvenvietę, naujai pastatytą Berčiūnų bažnyčią, parką ir jame esantį skulptūrų ansamblį.
 • Šalia Naujamiesčio esančias kareivines.
 • Naujamiesčio Dailės galeriją, privačią tautodailininko J. Dirsės meninę ekspoziciją, vid. mokyklą, bažnyčią.
 • Kalnelio miške sutvarkysime Panevėžio urėdijos įrengtą stovyklavietę.
 • Pasižiūrėsime naujai renovuotą Panevėžio nuotekų valymo stotį (rėmė Europos sąjungos ir Lietuvos vyriausybė).

  Po trumpo pokalbio su miškininkais žygio dalyviai pradėjo ekologinį žygį.

  Sutvarkėme Sanžilės kanalo pakrantę.


  Aplankytos Naujamiesčio savanorių kareivinės


  Susidomėjome tautodailininko J.Dirsės surinktomis dekoratyvinėmis medžio šakomis


  Kelionė įpusėjo, trumpas poilsis. Kalnelio miško stovyklavietė.


  Prieš išvykdami mokiniai noriai tvarkė stovyklavietę.
  Buvome maloniai nustebinti stovyklavietės teritorijos tvarkingumu.


  Mokiniai džiaugėsi stovyklautojų tvarkingumu. Stebėjosi atsiradusiais šiukšlių konteineriais stovyklavietės teritorijoje. Tikriausiai ateityje poilsiautojai čia bus dar tvarkingesni.

  Prie gamtos paminklo – daugiakamienės pušies.

  Kelionė į nuotekų valymo įrengimus Berniūnuose.

  Smulkus kūrybinės – ekologinės kelionės maršruto aprašymas  0 km. Juozo Miltinio vidurinė mokykla. Dviračių takeliais važiuojame iki Savitiškio tilto.


  4 km. Dviračių taku važiuojame link Berčiūnų pušyno.


  9 km. Įvažiavus į pušyną už 300 m kairėje kelio pusėje Berčiūnų pilkapiai. Čia jų aptikta apie 40, kuriuose radiniai datuojami III-IV a. Tai senas lietuviško tipo kapinynas. Visi kapai apdėti akmenų vainikais. Kasinėjant randama kaulų, anglių, pelenų. Dabartinių Berčiūnų vietoje būta stambesnės gyvenvietės.  17 km. Naujamiestis paminėtas dokumentuose 1583 m., kai jau buvo reformatų parapija, o dvarą valdė Valavičiai. Pirmoji reformatų bažnyčia pastatyta 1689 metais, o katalikų dar tik po 100 metų. Naujamiestyje evangelikų reformatų pamokslininku dirbo Jonas Božinovskis (Vyresnysis) (1610 – 1673).  20 km. Išvažiuojame į vieškelį Naujamiestis - Upytė, sukame į kairę ir važiuojame keliuku einančiu lygiagrečiai Nevėžiui. Šis lauko keliukas nuves iki Nevėžininkų.


  24 km. Nevėžininkai, tai viena iš seniausiai minimų vietovių Upytės žemėje. Henrikas Latvis ir H. Vatbergė „Livonijos kronikoje“ Nevėžininkus mini du kartus, tai – 1386 ir 1372 metais. Dar yra išlikę Nevėžininkų dvaro parko ir pastatų likučių, keletas puošnių fragmentų.

  26km. Važiuojame link plento Panevėžys – Šiauliai. Privažiuojame Panevėžio miesto valymo įrenginius. Prie administracinio pastato matome vieną iš paskutiniųjų Skulptoriaus Bernardo Bučo darbų – skulptūrą „Nevėžis“.


  28km. Privažiavę plentą Panevėžys – Šiauliai, sukame į dešinę ir važiuojame dviračių taku link Panevėžio. Važiuodami pamatysime koplytstulpį. Tai tautodailininko Arvydo Petrulio Kūrinys, skirtas tragiškai žuvusiam žygeiviui, medžio drožėjui, liaudies meistrui Romualdui Smailiui. Nuo šios koplytėlės iki miesto ribos liko tik kilometras.


  36 km. Juozo Miltinio vidurinė mokykla.


  Kelionės žemėlapis, kuriame mokiniai brėžė važiavimo schemą.