Inkilų kėlimo šventė 2013 - 03 - 18
Parašyta medinis 19.03.2013 13:07:26

Kovas persirito į antrąją pusę, tačiau pavasaris kol kas nelepina – orai žvarbūs, žiemiški. Nuo senovės sakyta, kad kovo 10-oji yra 40-ties paukščių diena, kadangi tuo metu į Lietuvą jau būdavo parskridę tiek paukščių, žiemojančių svetimuose kraštuose. Tačiau šis pavasaris kol kas sparnuočių nelepina, paukščių kol kas nėra daug, nors jau pastebėti ne tik vieversiai, alksninukai, gulbės giesmininkės, bet ir pirmieji gandrai, gervės, kovai.
„Nors ir nešilta, lauke – saulėta, gražu, vėjas nepučia, tad džiaukimės.“ Tokiais žodžiais prasidėjo inkilų kėlimo šventė į kurią mūsų mokyklos mokinius pakvietė VĮ Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai: i.e.p. urėdas Vaclovas Šiūšis, vyriausias miškininkas Gintaras Raškauskas, miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas, ryšių su visuomene specialistė Vaiva Mockevičienė, Paežerio girininkas Rimantas Juozaitis. Inkilus padėjo iškelti Panevėžio rajono meras P. Žagunis, rajono švietimo skyriaus vedėjas K.Rimkus.

Dėkojame visiems Panevėžio miškų urėdijos darbuotojams už puikiai organizuotą inkilų kėlimo šventę, saldumynus ir dovanas. JMB būrelio "Miškinukas" vadovas Vidas Vrubliauskas.
Image Hosted by ImageShack.us

Išplėstos naujienos

Kaip teigė Panevėžio miškų urėdijos miškų urėdo pareigas laikinai einantis Vaclovas Šiušis, šiemet sukanka 90 metų, kaip pirmą kartą buvo paminėta Paukščių diena. Jos iniciatorius – žymus Lietuvos gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas.

Siekdama įprasminti šio iškilaus žmogaus nuopelnus, Generalinė miškų urėdija paskelbė visuotinę akciją „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“.

„Ši akcija vyksta visoje Lietuvoje. Prieš devyniasdešimt metų pirmą kartą inkilų kėlimo šventė surengta gamtininko T. Ivanausko iniciatyva, todėl šiandien esame pasiryžę pakabinti ne mažiau kaip devyniasdešimt namelių paukščiams“, – „Sekundei“ sakė V. Šiušis.

Inkilų kabinti atvykęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis džiaugėsi, kad šiai akcijai neliko abejinga jaunoji karta.

„Kiekvienas geras darbas turi būti tinkamai įvertintas. Šios dienos darbas – tik pradžia. Reikia inkilus prižiūrėti, iš tolo stebėti, kaip paukščiai džiaugiasi naujaisiais namais. O ką reiškia vienas paukštelis? Tai ir miško sanitarai, ir nuostabus čiulbėjimas, ir žadintuvas“, – kalbėjo P. Žagunis.Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us