Navigacija
→ Apie Mus
→ Naujienos
→ Visos naujienos
→ Pasidaryk pats
→ Būrelis "Miškinukas"
→ Mūsų pasiekimai
→ Remėjai
→ Kontaktai
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 5
Naujausias narys: Arneta
Paskutiniai straipsniai
Donatas Jankauskas „...
Vaidas Mierevičius "...
V. Valikonio darbas ...
T. Pažemecko darbas ...
Eglutė
Ačių,kad apsilankėte
Dirbtuve.Vhost.Lt
Pažintinė išvyka dviračiais po Panevėžio rajoną 2008 m.
Išvykos2008 05 23 dieną Juozo Miltinio ir „Saulėtekio“ vid. mokyklos mokiniai
išvyko į kūrybinį – ekologinį žygį dviračiais po Panevėžio rajoną.
VĮ Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai miško apsaugos inžinierius Andrius Ropė, miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas aprūpino mokinius reikalingomis priemonėms darbui miške. Dėkojame Jums.


Pažintinė išvyka dviračiais po Panevėžio rajoną.
Išvykos maršrutas: Panevėžys (J. Miltinio vid. mokykla) – „ Saulėtekio „ vid. mokykla – VĮ Panevėžio miškų urėdija - Berčiūnai - Naujamiestis – Nuotekų valymo įrengimai – Panevėžys.Aplankysime:

 • Berčiūnų gyvenvietę, naujai pastatytą Berčiūnų bažnyčią, parką ir jame esantį skulptūrų ansamblį.
 • Šalia Naujamiesčio esančias kareivines.
 • Naujamiesčio Dailės galeriją, privačią tautodailininko J. Dirsės meninę ekspoziciją, vid. mokyklą, bažnyčią.
 • Kalnelio miške sutvarkysime Panevėžio urėdijos įrengtą stovyklavietę.
 • Pasižiūrėsime naujai renovuotą Panevėžio nuotekų valymo stotį (rėmė Europos sąjungos ir Lietuvos vyriausybė).

  Po trumpo pokalbio su miškininkais žygio dalyviai pradėjo ekologinį žygį.

  Sutvarkėme Sanžilės kanalo pakrantę.


  Aplankytos Naujamiesčio savanorių kareivinės


  Susidomėjome tautodailininko J.Dirsės surinktomis dekoratyvinėmis medžio šakomis


  Kelionė įpusėjo, trumpas poilsis. Kalnelio miško stovyklavietė.


  Prieš išvykdami mokiniai noriai tvarkė stovyklavietę.
  Buvome maloniai nustebinti stovyklavietės teritorijos tvarkingumu.


  Mokiniai džiaugėsi stovyklautojų tvarkingumu. Stebėjosi atsiradusiais šiukšlių konteineriais stovyklavietės teritorijoje. Tikriausiai ateityje poilsiautojai čia bus dar tvarkingesni.

  Prie gamtos paminklo – daugiakamienės pušies.

  Kelionė į nuotekų valymo įrengimus Berniūnuose.

  Smulkus kūrybinės – ekologinės kelionės maršruto aprašymas  0 km. Juozo Miltinio vidurinė mokykla. Dviračių takeliais važiuojame iki Savitiškio tilto.


  4 km. Dviračių taku važiuojame link Berčiūnų pušyno.


  9 km. Įvažiavus į pušyną už 300 m kairėje kelio pusėje Berčiūnų pilkapiai. Čia jų aptikta apie 40, kuriuose radiniai datuojami III-IV a. Tai senas lietuviško tipo kapinynas. Visi kapai apdėti akmenų vainikais. Kasinėjant randama kaulų, anglių, pelenų. Dabartinių Berčiūnų vietoje būta stambesnės gyvenvietės.


   Berčiūnų vietovė sena ir žinoma jau kryžiuočių puolimo laikais. Kai 1398 m. Vytautas užrašė kryžiuočiams Lietuvą iki Nevėžio, Berčiūnai buvo atsiradę prie pat sienos.   1938 – 1944 metais Berčiūnuose buvo statoma bažnyčia. Lauko darbai buvo užbaigti, bet vidaus apdaila nepadaryta. 1956 metais bažnyčia išsprogdinta, griuvėsiai išvežti. Griaunant bažnyčią, dalis vitražų, sukurtų Pakruojo dailininko Stasio Ušinsko pateko į Kauno skulptūros ir vitražo galeriją, dalis į Krekenavos bažnyčią.   1994 m. liepos 11 d. Berčiūnuose pašventintas Tautos kankinių bažnyčios kertinis akmuo. Į naują bažnyčią jau sugrįžo ir S. Ušinsko vitražai. Bažnyčia pašventinta 1997-06-14. Nuo naujos Berčiūnų bažnyčios pervažiavę per Sanžylę , sukame į kairę ir pasiekiame plentą Panevėžys – Šiauliai. Sukame į dešinę, o po to į kairę ir važiuojame link Naujamiesčio. Šalia Naujamiesčio galima aplankyti kareivines.  17 km. Naujamiestis paminėtas dokumentuose 1583 m., kai jau buvo reformatų parapija, o dvarą valdė Valavičiai. Pirmoji reformatų bažnyčia pastatyta 1689 metais, o katalikų dar tik po 100 metų. Naujamiestyje evangelikų reformatų pamokslininku dirbo Jonas Božinovskis (Vyresnysis) (1610 – 1673).


   Dabartinė Šv. Mato bažnyčia pastatyta 1898 –1908 m. Bokšto aukštis 65 m. Naujamiesčio bažnyčia garsėja vienu didžiausių varpų visoje Lietuvoje. Jo svoris 3375 kilogramai. 1944 m. už bažnyčios bokšto užkliudęs rusų lėktuvas sprogo, tačiau pastatas nenukentėjo, išbirėjo tik bažnyčios langai.   Iš senų laikų Naujamiestis garsėjo Šv. Onos atlaidais. Iš kaimyninių parapijų suvažiuoja į atlaidus tūkstančiai žmonių.   Iš Naujamiesčio apylinkės (Naudvario) kilęs inžinierius, kelių tiesėjas ir tiltų statytojas Stanislovas Kerbedis (1810 – 1899). Jis suprojektavo pirmą pakeliamą tiltą per Nevą Peterburge, tiesė Peterburgo – Varšuvos geležinkelį.  20 km. Išvažiuojame į vieškelį Naujamiestis - Upytė, sukame į kairę ir važiuojame keliuku einančiu lygiagrečiai Nevėžiui. Šis lauko keliukas nuves iki Nevėžininkų.


  24 km. Nevėžininkai, tai viena iš seniausiai minimų vietovių Upytės žemėje. Henrikas Latvis ir H. Vatbergė „Livonijos kronikoje“ Nevėžininkus mini du kartus, tai – 1386 ir 1372 metais. Dar yra išlikę Nevėžininkų dvaro parko ir pastatų likučių, keletas puošnių fragmentų.


   Nevėžininkų koplyčia buvo pastatyta XIX a. iš skaldytų akmenų. 1944 m. pasitraukdama į vakarus paskutinė dvaro savininkė Vladislava Eidrigevičienė – Maciejauskienė perdavė koplyčioje buvusius paveikslus ir liturginius reikmenis Panevėžio Marijonų bažnyčiai. Koplyčia po karo ilgą laiką buvo cheminių medžiagų sandėliu. Jau baigiami nugyventi ir buvę gražūs mediniai dvaro rūmai. Pušyne būta III – IV a. pilkapių. Čia XIX a. pabaigoje kasinėjant rasta geležinių pentinų, siauraašmenių kirvių, apyrankių. Dabar šios vietos surasti neįmanoma, nes statant valymo įrengimus, vietovė nuniokota.  26km. Važiuojame link plento Panevėžys – Šiauliai. Privažiuojame Panevėžio miesto valymo įrenginius. Prie administracinio pastato matome vieną iš paskutiniųjų Skulptoriaus Bernardo Bučo darbų – skulptūrą „Nevėžis“.


  28km. Privažiavę plentą Panevėžys – Šiauliai, sukame į dešinę ir važiuojame dviračių taku link Panevėžio. Važiuodami pamatysime koplytstulpį. Tai tautodailininko Arvydo Petrulio Kūrinys, skirtas tragiškai žuvusiam žygeiviui, medžio drožėjui, liaudies meistrui Romualdui Smailiui. Nuo šios koplytėlės iki miesto ribos liko tik kilometras.


  36 km. Juozo Miltinio vidurinė mokykla.


  Kelionės žemėlapis, kuriame mokiniai brėžė važiavimo schemą. • Komentarai
  Komentarų neparašyta.
  Rašyti komentarą
  Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
  Reitingai
  Balsuoti gali tik nariai.

  Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

  Nėra reitingų.
  Prisijungti
  Nario vardas

  Slaptažodis  Pamiršai slaptažodį?
  Paprašyk naujo